Biography

3. ledna 2013 v 17:39 | Ann* |  Biography


Hilary Erhard Duff
se narodila 28. září 1987 v Houstonu a je druhé dítě. Její otec se jmenuje Bob Erhard Duff a její matka je Susan Colleen Duff. Matka vedla Hilary k herectví stejně jako její sestru Haylie Duff, obě dívky vyhrávaly na různých divadelních soutěžích. V šesti letech vyhrála Hilary baletní soutěž a hned na to byly se sestrou obsazeny do několika reklam.

Karierní začátky
Většina rolí, které Hilary ze začátku dostávala byly jen malinké roličky. První větší role přišla s filmem Casper, kde si zahrála čarodějnici Wendy. Později si zahrála ve filmu Sběratel duší (1999), který byl natočen podle novely Kathleen Kane. Za tuto roli získala Hilary ocenění Pro nejlepšího mladého umělce. Do té doby největší role, kterou obdržela, byla role jedné z dětí v televizním sitcomu Daddio.

Lizzie McGuire
Když rapidně poklesla sledovanost sitcomu Daddio našel manažer Hilary pro ni další výraznou roli, tentokrát se jednou o rodinný seriál Lizzie McGuire, kde si zahrála nemotornou a průměrnou holku ze střední školy. Pilotní díl tohoto seriálu se vysílal 12.ledna 2001 a přilákal k obrazovkám 3,2 milionu diváků, čímž se Hilary katapultovala mezi opravdové celebrity a nenadějnější herečky. Pro velkou sledovanost seriálu byl uveden do kin i film, v Česku nazvaný jako Italské prázdniny, kterému se v USA dařilo.

Filmová kariéra
První velká filmová role přila v roce 2002 s filmem Lidská povaha. Dalšími rolemi byly Kadetka Kelly nebo Agent Cody Banks. O rok později si zahrála jedno z dvanácti dětí ve filmu Dvanáct do tuctu. Tento film byl velmi úspěšný. V roce 2004 hrála hlavní roli ve filmu Moderní popelka. Film zažil obrovský úspěch. Kritici byli nadšeni výkonem Hilary a Chada Michaela Murraye. Hilary se dočkala výrazného filmového úspěchu. Dále také hrála ve filmu Nikdy to nevzdávej! (2004), kde měla hlavní roli jako Teri Fletcher. V roce 2005 byl natočen druhý díl Dvanáct do tuctu. Dále v roce 2005 natočila film Pan božský, ve kterém ztvárnila roli Holly Hamilton. A v roce 2006 natočila film Holky v balíku, kde hraje jako Tanzie Marchetta. V tomto filmu má hlavní roli se svou starší sestrou Haylie.

Hudební kariéra
Své první vydané album pojmenovala Santa Claus Lane a vyšlo v roce 2002. Obsahuje vesměs vánoční písně. Ale objevil se na něm i zajímavý duet s Christinou Millian. Druhé album, které vydala v roce 2003 se jmenuje Metamorphosis a stalo se jedním z nejprodávanějších v tomto roce. Díky úspěchu s tímto albem se Hilary vydala i na své první turné, které bylo beznadějně vyprodané. Na třetím albu nazvaném jednoduše Hilary Duff se podílela i autorsky a opět bylo velmi úspěšné. I díky tomuto úspěchu vydala Hilary v roce 2005 album svých oblíbených hitů a remixů nazvané Most Wanted. V roce 2007 vydala desku s názvem Dignity. Krom toho vydala také několik hudebních DVD (All Ascess, Learning To Fly a Dignity Tour).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama